تفاوت حشیش ،گل و ماریجوانا چیست؟

متاسفانه امروزه استفاده از مشتقات گیاه کانابیس یا شاهدانه در بسیاری از کشورها رو به افزایش است. شاید به نظر عجیب بیاد که از یک گیاه میتوان به این تعداد مواد مخدر مختلف بدست آورد. اسم های مختلفی برای مواد اعتیاد آوری که از کانابیس بدست میاد وجود دارد که شما ممکن اسم چندین تا از این مواد را شنیده باشید. از جمله آنها میشه به حشیش، ماری جوانا، گل، وید، جوینت، گانجا، پات و ... اشاره کرد. در این مطلب ما قصد داریم تفاوت این مواد را برای شما بیان کنیم.

برای ترک اعتیاد حشیش یا ترک اعتیاد ماری جوانا بهتر است ابتدا با اطمینان بدانید که از کدام یک از این دو ماده اعتیاد زا استفاده کرده اید. با اینکه مراحل ترک در هر دو شباهت زیاد دارد اما از آنجایی که حشیش قوی تر است نگه داری های بعد از ترک مهم تر خواهد بود. 

گیاه شاهدانه یا کانابیس

گیاه شاهدانه انواع مختلفی دارد که دو نوع اصلی آن ساتیوا و ایندیکا هستند. ساتیوا از ایندیکا قوی تر است. قدرت تاثیر گذاری این گیاه از پایین به بالا (ساقه به گل) بیشتر میشود. ماده مخدر شاهدانه THC است. دو نوع این گیاه کمی از نظر ظاهری با هم تفاوت دارند که میتوانید با با توجه به عکس زیر این دو را از هم تشخیص دهید. 

ساتیوا وایندیکا

تفاوت حشیش، گل و ماری جوانا

در ابتدای کار باید بگیم که هر سه این مواد یک تاثیر را بر روی افراد میگذارند و استفاده طولانی مدت از هر کدام امکان اعتیاد را در فرد بالا می برد.

گل و ماری جوانا یک ماده مخدر هستند که به اسم در میان مردم شناخته میشوند اما در حقیقت تفاوتی با هم ندارند. اما حشیش کمی با این دو متفاوت است چرا که ماری جوانا از برگ های گیاه کانابیس تهیه میشود اما حشیش از صمغ گل این گیاه بدست می آید.
به گفته DEA حشیش که قویترین ماده مخدری است که از شاهدانه تهیه می شود. مقدار THC در حشیش از ماری جوانا یا گل بالا تر است اگرچه سطح THC در سالهای اخیر در ماری جوانا در حال افزایش است.
از آنجا که ماری جوانا حاوی مواد گیاهی است ، به طور معمول تاثیر آن کمتر از صمغ استخراج شده حشیش است. یا اینکه سطح THC در ماری جوانا مختلف است اما در کل گل حدود 10-20 درصد THC دارد اما این رنج در حشیش بین 20-60 درصد است.
این بدان معناست که برای دستیابی به اثرات روانگردان ، در حشیش بسیار سریع تر از ماری جوانا است و فرد ما میزان مصرف کمتری به حالت خماری میرسد.

تفاوت طعم بین حشیش و ماری جوانا

یکی از قابل توجه ترین تفاوت هایی که بین حشیش و گل مشاهده خواهید کرد ، تفاوت مزه این دو است. البته ، انواع مختلفی از هر دو وجود دارد که هر زمان که سیگار می کشید طعم های آن متفاوت خواهد بود. توضیح این تفاوت مزه و بو سخت است اما فردی که این دو را استفاده کرده به راحتی میتواند تفاوت را تشخیص دهد.

 

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.