عوارض مصرف حشیش

به صمغ گرفته شده از گل گیاه شاهدانه که به صورت تخته ای ، توپ یا بلوک جمع شده و فشرده می شوند ، حشیش میگویند. حشیش غالباً ماده ای سخت ، خشک و خرده ، معمولاً قهوه ای اما گاهی زرد تیره است. همچنین می تواند یک ماده روغنی ، تقریبا سیاه باشد. در حالت حشیش تاثیر گذاری کانابیس از ماری جوانا است.
روغن حشیش شکل دیگری از ماده است. این بطری های شیشه ای کوچک وجود دارد و ممکن است از زرد تیره تا قهوه ای تیره رنگ باشد. یک یا دو قطره قبل از سیگار کشیدن از این روغن روی سیگار میریزند و آن را میکشند.

بهتر است برای اطلاع از اینکه عزیزان شما به این ماده مخدر اعتیاد دارند یا نه عوارض و علائم آن را بشناسید و در صورت مشاهده فرد را برای ترک اعتیاد حشیش تشویق کنید. البته در نظر داشته باشید بعضی از افراد اعتیاد را تکذیب خواهند کرد پس در هنگام برخورد با آنها بهتر است با دقت عمل کرده و از یک متخصص راهنمایی بگیرید.

نحوه استفاده از حشیش

حشیش در بیشتر موارد مثل سیگار کشیده میشود. در برخی موارد حشیش را با تنباکو مخلوط میکنند و پس از آن این ماده را مصرف میکنند. حشیش میتواند به صورت خوراکی نیز مصرف بشود اما بیشتر افراد ترجیح می دهند آن را بکشند.

عوارض مصرف حشیش

حشیش مانند هر نوع دیگر کانابیس تا حدی به عنوان آرام بخش عمل می کند و باعث ایجاد احساس آرام و ملایمی در افراد می شود.بعضی از افراد به اشتباه استفاده ازحشیش برای لاغری را بهانه میکنند و سعی میکنند با پیش گرفتن این مسیر بدون دردسر و تلاش وزن کم کنند و عوارض بسیار زیاد استفاده از این ماده را در نظر نمی گیرند. از عوارض و علائم مصرف حشیش میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خواب آلودگی
 • از دست دادن حس دقیق زمان
 • از دست دادن جزئی حافظه کوتاه مدت
 • از دست دادن توانایی تمرکز و تکمیل وظایف
 • اختلال در انجام کارهای پیچیده مانند رانندگی به دلیل مشکل در درک زمان و مکان
 • درک و توانایی یادگیری کاهش می یابد
 • قضاوت مختل میشود
 • پایین آمدن توانایی برای گوش دادن دقیق و روشن فکر کردن
 • نگرش "من به چیزی اهمیتی نمی دهم"
 • گفتار آهسته
 • کاهش انگیزه

آخرین نشانه (کاهش انگیزه) یکی از مشخص ترین نمادهای فردی است که از حشیش استفاده میکند. جوانانی که از حشیش استفاده میکنند امکان اینکه از علایق خود دور بشوند بسیار زیاد است. حشیش حل مشکلات و یادگیری را سخت میکند و تغییر در درک زمان و مکان می تواند توانایی فرد را برای موفقیت در ورزش مختل کند.
فردی که به طور دائم از حشیش استفاده میکند دچار پارانویا و توهم خواهد شد. مصرف کنندگان طولانی مدت حشیش به راحتی به این ماده اعتیاد پیدا میکنند.
اگر فرد با وجود آسیب رساندن به زندگی ، سلامتی یا روابط خود به سو مصرف هر ماده ای ادامه دهد ، می تواند یک فرد معتاد به آن ماده مخدر تلقی شود.

عوارض مصرف حشیش در زنان باردار

زنانی که در حین بارداری از حشیش استفاده می کردند ، تعداد مرگ نوزاد در آنها بیش از حد معمول و احتمال سقط در اوایل دوران حاملگی در آنها بالا است. تعداد کودکان متولد شده ای که در چند روز اول جان خود را میبازند در زنان معتاد به حشیش بالاتر است.
همچنین احتمال بیماری هایی از قبیل : ناهنجاری های مغز ، نخاع ، کبد و پاها در این نوزادان بیشتر است. والدین مصرف كننده حشیش نیز نوزادان كم وزن بدنیا خواهند آورد.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.