تجربه ترک متادون


از قدیم الایام گفته اند «سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند» به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا گشتی در اینترنت بزنیم و تجربیات افراد مختلف در رابطه با اعتیاد به متادون و ترک متادون را با هم بخوانیم. تجربه افرادی که روزگاری آنها هم درگیر اعتیاد به این مخدر بوده اند به ما کمک بیشتری می کند تا نسبت به تصمیممان راسخ شویم. پس تا انتها با ما همراه باشید قطعا نظرات جالبی را خواهید خواند.

تجربه یک دوست گمنام از ترک متادون

بنا به انتخاب خودم، یکی از کلینیک های درمان را برای ترک انتخاب کردم. من قبلاً معتاد به هروئین و بعد معتاد به متادون شده بودم. می توانم بگویم سخت ترین دوره ترک، سه روز اول بود که بدنم در حال سم زدایی به مدت 72 ساعت مبارزه کرد.

تجربه احسان از ترک متادون

ترک متادون سخته اما نه اینقدر که بزرگش کردند و مصرف کنندگان می ترسند ترک کنند .همت میخاد دو ماهه می شه ترک کرد هفته اول ترک سخته بیخوابی و زانو درد میاد سراغتون اما رفع می شه. حتما زیر نظر پزشک ترک کنید . پزشک کلونیدین تجویز می کنه که علائم ترک را کاهش می ده و اعتیاد هم نداره.

تجربه ترک متادون

تجربه یک ناشناس از ترک متادون

سلام دوستان ۶ ماه و نیمه که متادون رو ترک کردم ۱۳ سال مصرف متادون داشتم چند سالش شربت و چند سال آخر روزی دوتا قرص بیست در ۴ وعده می خوردم. از سختی های دوره ترک بهتون نمی گم چون همتون خوب می دونید، ولی باور کنید می ارزه به حال خوب بعدش. بعد از ترک اتفاق های خوبی که سالیان سال واستون نیفتاده به شکل معجزه آسایی پشت هم تو زندگی واستون میفته.
دوستان عزیز من خوابم بعد ۷۰ روز تنظیم شد و خمیازه هم توی ماه چهارم. و عرق زیر بغل که واسم دیرتر از همه علایم از بین رفت تو ماه پنجم. سعی کنید توی دوران ترک خودتون رو مشغول نگه دارید و سر کار برید و خونه نمونید تا زمان واستون زودتر بگذره؛ البته شروع کارتون حداقل بعد از روز بیستم باشه.
من دیدم بالا بعضی از دوستان توصیه های عجیبی کرده بودند از مصرف ماهی که خودش سردیه تا مصرف قرص کینگ دول که حاوی ترامادوله! دوستان بدون نظر پزشک هیچ کاری انجام ندین و خودتون رو توی یه دام دیگه نندازین. دوش آب سرد و امتحان نکردم اما میگن خوبه. پیاده روی و گوش دادن به موزیک و خوردن غذای کبابی حال منو خوب می کرد.
مصرف داروی کلونیدین هم تو روزهای اول خماری حتی تا هفته دوم و سوم به شدت توصیه میشه خیلی کمکتون می کنه اما باز هم تاکید می کنم زیر نظر پزشک باشه. روی من نه قرص گاباپنتین تاثیری داشت نه داروهای مشابه دیگه.
از کدئین و دیفنوکسیلات که خودشون مخدرن بپرهیزید. گرمیجات بخورید تو روزهای ابتدایی معده درد سراغتون اومد بهترین دارو همین داروهای ساده معده مثل امپرازول و رانیتیدین هستن که مشکلتون رو برطرف می کنه. از طولانی شدن اسهال هم نترسید اسهال خیلی دیر از بین میره. بی قراری پا و سوزن سوزن شدن پاها به مرور کمرنگ تر می شه نگرانش نباشید.
قدم زدن دم غروب که واسه من اون زمانا همیشه اوج شدت خماریم بود خیلی کمکم کرد اگه ماشین دارید با ماشین برید بیرون و موزیک گوش کنید اگه ندارید پیاده قدم بزنید تا یکم آدرنالین ترشح کنید و دردتون سبک شه
در کلام آخر ترک این مخدر لامصب (متادون) فقط صبر می خواد باید صبور باشید، اگه صبور باشید و تحمل کنید بهتون قول میدم عین من حالتون خوب میشه خیلی بهتر از روزهای مصرفتون
واستون آرزوی سلامتی دارم.

تجربه افراد از ترک متادون

تجربه مری از ترک متادون

سلام به همه دوستان
اميدوارم تجربه ترکم بتونه کمکتون کنه چيزهايی رو که ميگم جدی بگيرین، چون بارها رعايت نکردنش باعث لغزش خودم شده. اعتياد من با ترامادول شروع شد و بعد به شيره ترياک کشيد. بعد از اون هم به متادون و ريتالين. بالاز 15 سال اعتياد به اين مواد هارو داشتم و بالای ده بار هم ترک کردم، ولی مجدد تو دامشون افتادم و بخاطر عوض کردن مرتب نوع مخدر دچار اعتياد به چند ماده شدم و درنهايت با عذاب زیادی ترک کردم.
اول از همه که خیلی مهمه برای ترک هیچ نوع مخدری سراغ مخدر ديگه نريد، تحت هيچ شرايطی، چون تاثيرات جسمی و روانی هر مخدری متفاوته با اينکار فقط مشکل خودتون رو دوبرابر می کنین.
دوم اينکه مرتب توی سایت ها دنبال عوارض خماری و... نگرديد و از کسایی که خماری کشيدن تجربشون رو سوال نکنيد، چون این کار تاثير روانی بشدت منفی ای داره، تا جایی که ممکنه دردی که موقع خماری نداريد رو بخاطر پيش زمينه ذهنی که براتون ايجاد شده و نيازتون به مصرف به خودتون تلقين کنین. يعنی مغزتون يجورايی گولتون می زنه تا اول نياز روانی خودشو برطرف می کنه.
و در آخر هربار ک لغزش کنيد ترک کردن دوبرابر سخت تر می شه. فکر نکنيد يکبار ترک کرديد بار ديگه هم می تونيد مثل دفعه قبل ترک کنيد به دو دليل اول اينکه بدن هربار تحليل ميره و مقاومتش کمتر می شه ازونطرف نيازش به مصرف بيشتر می شه. دوم اينکه ترس از خماری هر بار پايه هاش محکم تر می شه.

تجربه ترک آقایان از متادون

سخن آخر

شما هم اگر تجربه ترک متادون را داشته اید یا در حال نرک هستید، برای دیگران تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید. اگر هم سوالی دارید از ما بپرسید کارشناسان ما به صورت کامل شما را راهنمایی خواهند کرد. منتظر نظرات شما هستیم.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.