عوارض پوستی مصرف شیشه

دی مت آمفتامین هیدروکلرید یا در اصطلاح شیشه، یک ماده مصنوعی ترکیبی قوی و بسیار اعتیاد آور و محرک است. بیشتر مصرف کنندگان شیشه از 18 تا 35 سال سن دارند و یکی از دروغ هایی که افراد معتاد به این ماده مخدر در ابتدا می شنوند این است که این ماده یک محرک است که هیچ گونه اعتیادی ندارد.
این ماده در داروهای لاغری غیر مجاز دست ساز استفاده می شود و بسیار اعتیاد آور است. حالتی که شیشه در فرد مصرف کننده ایجاد می کند شبیه به حالت انسان در زمان اعتیاد به اکستازی است.
استفاده ی این ماده بسته به میزان مصرف و مدت مصرف می تواند همه ی زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد، طوری که زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی ، روانی، روابط و سلامت جسمی فرد را به طور کامل بهم میریزد و کم کم از بین میبرد.

به طور کلی مصرف شیشه چه عوارضی دارد؟

مصرف شیشه باعث ایجاد توهم زیاد و تحرک پذیری در فرد مصرف کننده می شود و سیستم سمپاتیک او را تحریک کرده و همین باعث عرق کردن زیاد، گشاد شدن مردمک چشم و واکنش های شدید رفتاری می شود. مصرف شیشه بر خلاف مواد مخدر افیونی مثل تریاکباعث سکون و آرامش و بی تحرکی نمی شود؛ بلکه باعث خشم، پر تحرکی و تحریک پذیری بالا می شود.

نشانه هایی که بعد از اولین مصرف به صورت خفیف در فرد می بینیم افزایش ضربان قلب، فشار خون بالا، اضطراب و پرخاشگری است و در مواردی که علائم مصرف شدید می شود: بالا رفتن درجه حرارت بدن، فعالیت بدنی بیش از حد و تخریب بافت عضله ها، تشنج، کما، و در نهایت ممکن است به مرگ منجر شود.

اعتیاد به شیشه اگر منجر به مرگ و نابودی مصرف کننده نشود حتما باعث افسردگی شدید او خواهد شد.

عوارض پوستی مصرف شیشه

عوارض مصرف شیشه

مصرف به اندازه زیاد باعث می شود رفتارهای خشونت آمیز، اضطراب، اغتشاش شعور، بی خوابی و کاهش وزن را در فرد مصرف کننده مشاهده کنیم.مصرف شیشه باعث بالا رفتن ضربان قلب و فشار خون می شود و می تواند مشکلات قلبی شدید در فرد ایجاد کند که اصطلاحا به آن اوردوز overdose می گویند.
دیگر عوارض مصرف این ماده عبارتند از: تشنج، مشکلات تنفسی، بی نظمی ضربان قلب و بی اشتهایی مفرط.

عوارض اعتیاد به آمفتامین ها یا شیشه در طولانی مدت در بدن

 مصرف شیشه ممکن است باعث شود تا معتادین به این مواد احساس کنند که حشراتی روی پوست آنها هستند، به همین دلیل گاهی این افراد آنقدر خود را می خارانند که زخم های باز و عفونی روی پوست آنها ایجاد می شود

یکی دیگر از مشکلات مصرف کنندگان شیشه خرابی دهان یا به اصطلاح "عارضه دهانی مت" است، بسیاری از مصرف کنندگان این ماده به دلیلی که هنوز درست مشخص نیست دچار پوسیدگی دندان می شوند. کارشناسان مرکز بستری ترک اعتیاد نگین بر این باورند که این حالت به علت کاهش جریان خون در لثه ها، خشکی دهان، کاهش ترشح بزاق و خاصیت اسیدی بودن شیشه ایجاد می شود

از آنجایی که مصرف شیشه مانند سایر مواد مخدر باعث آزاد سازی دوپامین می شود، در ابتدا یک حالت سرخوشی و اعتماد به نفس بالا به فرد دست می دهد که البته این مورد کاملا موقتی است و در طولانی مدت جای خود را با بدخلقی، افسردگی و در زمان طولانی مدت باعث اختلالات حرکتی مانند پارکینسون می شود

مصرف شیشه باعث می شود فرد خود را نیازمند به در مان نبیند و همین بدترین عارضه ی مصرف شیشه است.
ترک اعتیاد شیشه بین 2 تا 8 ماه زمان می برد و حتما باید تحت نظر متخصص انجام گیرد. مرکز بستری ترک اعتیاد نگین امیدوار است که بتواند در راه رهایی از ماده مخدر خطرناک به شما کمک کند.

دیدگاه‌ها  
48
12
# امیر پارسایی 1397-08-28 07:24
سلام .من 35 سال سن دارم تقریبا 2 روز قبل به اسرار یکی از دوستام مواد شیشه رو تجربه کردم شب اول خیلی احساس خوبی داشتم و تا فردا شب ساعت 10 خواب به چشمم نرف . حالم خیلی بد بود گفتم اگه دوباره شیشه مصرف کنم حالم خوب میشه اما برخلاف شب اول نه تنها حالم خوب نشد بدتر هم شدم .خشکی شدید دهان بی خوابی بزرگ شدن مردمک چشم به اندازه ای که وحشت داشتم نگاه اینه کنم .احساس ضعف شدید تو پاهام بدنم انگار داره تبخیر میشه انگار داشتم اب میشدم احساسم مثل خالی شدن باد لاستیک بود خلاصه الان تقریبا 34 ساعته از شب دوم که شیشه مصرف کردم میگذره ولی هنوز نه یک لحظه خوابیدم نه غذا خوردم نه نه نه نه .کلافه کلافه هستم نه به اون احساس سر خوشی کاذب نه به این اذاب بعدش واقعا ارزششو نداره .خدا کنه دوباره وسوسه نشم وسلامت خودمو به خطر نندازم ... کسایی که اولین بار شیشه مصرف کردن و بهشون حال داده شاید الان به من فوش هم بدن که چرتو پرت میگه ولی خدا شاهده به جان عزیزم عین واقعیت رو واستون نوشتم .من که شد زهر مارم انشاالله شما به اونجاه نرسی که بشه زهر مارت .... یا حق
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.