بوی حشیش شبیه چیست

حشیش از گیاه شاهدانه که مشتقات زیادی هم دارد به دست می آید که آنها خاصیت توهم زایی دارد و باعث می شوند که فرد بعد از مصرف آنها احساس سرخوشی داشته باشد. از دیگرمواد توهم زا و روانگردانی که از بوته یگیاه شاهدانه به دست می آید می توان از(دست پخت یا غبار، گل یا ماریجوانا، oil یا روغن حشیش و گراس یا همان برگ گیاه شاهدانه نام برد).
اگر قصد ترک اعتیاد به حشیش را دارید هم الان ترک اعتیاد حشیش را مطالعه کنید.

شکل ظاهری حشیش

مرغوب ترین نوع حشیش از سرشاخه های گیاه یا از صمغ قهوه ای تیره رنگی که از آن بیرون میزند است. ماده توهم زای اصلی که در همه ی مشتقات گیاه شاهدانه وجود دارد THC تتراهیدرو کانابینول است که این ماده به خودی خود خاصیت توهم زایی بسیار بالایی دارد و فقط درصد کمی از آن که در حشیش موجود است باعث ایجاد چنین حالی در فرد مصرف کننده می شود

عوارض مصرف حشیش

تاثیرات حشیش روی مغز به صورتی است که باعث می شود که فرد را به مصرف مواد مخدر دیگر تشویق می کند. کارشناسان تشخیص داده اند که مصرف مواد دیگری مانند الکل، سیگار، تریاک، هروئین و... در کسانی که حشیش مصرف می کنند به شدت بالا می رود.

حشیش چه بویی دارد؟

توضیح بوی حشیش کمی سخت می باشد، ولی برای بررسی بوی حشیش می توانید سر برگ های یک بوته شاهدانه را بو کنید، بوی حشیش تقریبا مشابه آن است. ولی وقتی می بینید افرادی دارند یک نخ سیگار را دست به دست می کنند و بوی آن با سیگار عادی متفاوت است، به احتمال زیاد این افراد در حال کشیدن حشیش هستند، دود حشیش از سیگار غلیظ تر و سنگین تر است.

مصرف حشیش چه اثراتی دارد؟

تاثیرات حشیش روی هر فرد به عوامل مثل اندازه مثل و میزان تحمل فرد بستگی دارد. در صورتی که حشیش به صورت دود کردن یا کشیدن مصرف شود بعد از چند دقیقه اثر می گذارد و تاثیر آن روی فرد تا 2 الی 4 ساعت می ماند. بعضی افراد می گویند که بعد از مصرف حشیش هیچ حسی ندارند و افراد دیگر می گویند که احساس آرامش، سرخوشی و سبکی می کنند.

مصرف حشیش در کوتاه مدت باعث:

 • افزایش درجه حرارت بدن
 • افزایش ضربان قلب،
 • افزایش فشار خون
 • قفل شدن فک و دندان ها
 • احساس گرفتگی در عضلات
 • کم شدن آب بدن
 • قرمز شدن سفیدی چشم
 • افزایش غیر عادی اشتها
 • تار شدن دید
 • بی خوابی
 • احساس سوء ظن

عوارض حشیش بر مغز

حشیش بوسیله ی دود کردن سریعتر جذب می شود ولی چون قابلیت حل شدن آن بالا می رود مدت ها در بدن می ماند که در مغز و در مرکز کنترل و مرکز هماهنگی حرکات ظریف بیشترین غلظت را دارد که این باعث می شود که اثرات منفی روانی و جسمی زیادی دارد.
مصرف حشیش باعث آسیب دیدن و ضعیف شدن حافظه کوتاه مدت، کاهش توانایی در درک موضوعات، از بین رفتن هماهنگی بدن و حواس، نا هماهنگی در فعالیت های بدنی و احساس کند شدن زمان می شود.

کسی که حشیش مصرف می کند اشیائ را کوچکتر یا بزرگتر از حد معمول می بیند، رنگ ها برای او شفاف تر و روشن تر به نظر می آید و صدا ها از فاصله دورتر به گوش او می رسند. بعد از مصرف حشیش فرد احساس اعتماد به نفس کاذب و قدرت عجیبی میکند و همین ممکن است باعث شود که او دست به اعمال خشونت آمیزی شود.
افزایش اشتها که در مورد آن صحبت کرده بودیم به این صورت است که تمایل فرد به خوردن غذا، به خصوص غذاهای شیرین بیشتر می شود. به این حالت اشتهای کاذب، اشتهای غیر قابل کنترل یا اشتهای گاوی می گویند و بعد از، از بین رفتن اشتها فرد به خواب عمیق می رود.

چگونه یک مصرف کننده حشیش را بشناسیم

 1. قرمز شدن بیش از حد چشم ها
 2. خیره شدن به یک نقطه برای مدت طولانی
 3. خندیدن بی مورد و بی دلیل

بوی حشیش شبیه چیست

مصرف حشیش در بلند مدت چه تاثیراتی دارد؟

در ابتدا بگذارید تا این موضوع را به شما بگوییم که معمول ترین روش مصرف حشیش، حرارت دادن آن و مخلوط کردن با توتون سیگار است که به آن سیگاری هم می گویند. مصرف هر نخ سیگاری 6 تا 8 برابر سیگار معمولی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.این تفاوت به این دلیل است که:

دمای سوخت حشیش از سیگار بالاتر است

قطران حشیش 4 برابر سیگار است

دود حشیش بیشتر در ریه می ماند

مواد مضر در حشیش از غلظت بالاتری برخوردارند.

عوارض بلند مدت حشیش عبارتند از:

 • کوچک شدن بیضه و کاهش تعداد اسپرم و هرمون مردانه در آقایان و افزایش احتمال ناباروری و بهم خوردن نظم قاعدگی و تغییرات هرمونی که هم در آقایان و هم در خانم ها باعث کاهش باروری و توانایی جنسی می شود.
 • مصرف حشیش قسمت پشت پیشانی را در مغز به شدت تحت تاثیر قرار می دهد که هماهنگی ذهنی، رفتاری و عاطفی فرد را از بین می برد.
 • احساس شدید برای مصرف مواد مخدر قوی تر، افسردگی، افزایش اضطراب و سؤظن، پرخاشگری غیرعادی ایجاد اختلال در خوابیدن.

بر خلاف چیزی که مصرف کنندگان حشیش تصور می کنند:

 • مصرف حشیش باعث اعتیاد جسمی و روانی می شود.
 • عوارض ترک حشیش عبارتند از: بی قراری، بی خوابی، اضطراب، لرزش و تنش عضلات و بی خوابی می شود.
 • قطع مصرف حشیش باعث می شود که فرد مصرف کننده مجبور شود عوارض روانی و جسمی قطع مصرف را تحمل کند.
 • هر وقت ماده ی موجود در آن در مغز افراد وابسته کاهش پیدا کند، فرد به دنبال مصرف مجدد است.

نکات مهم و ویژه در مورد مصرف حشیش

 • مصرف حشیش باعث بیماری هایی مانند: افزایش درجه حرارت بدن، نرسایی قلبی،عروقی، و کلیوی ، افزایش درجه حرارت بدن، نارسایی کلیوی، آسیب های کبدی و فلجی می گردد.
 • مصرف زیاد حشیش در طولانی مدت باعث می شود احتمال ابتلا به بیماری های شدید روانی در فرد بالا رود و در پایان شخص دچار جنون شود. احتمال این مورد در افرادی در خانواده خود سابقه بیماری روانی دارند بیشتر است.
 • مصرف بلند مدت حشیش باعث ایجاد احساس بی انگیزگی می شود و آن شخص نسبت به همراه اهداف خود بی اهمیت می شود.
 • بعضی مصرف کنندگان حتی بعد از قطع کردن مصرف حشیش خاطرات مسمومیت ایجاد می کند که این موضوع خود را به صورت برکشتن ناگهانی به خاطرات نشان می دهد که این موضوع باعث می شود فرد تا سالها بعد از قطع مصرف در رنج و عذاب باشد و رفتار های ناگهانی و پرخاشگرانه از خود نشان دهد و شاید هم در رانندگی از خود حرکات ناگهانی و مخاطره آمیز نشان دهد.

بعد از این همه جواب یک سوال از شما دارم: "با توجه به همه ی عوارض و مضرات جبران ناپذیر حشیش آیا این کار عاقلانه است که مصرف حشیش را ادامه دهید؟"
جواب دادن به این سوال را به شما می سپاریم.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.